Czego nie wiemy o Arrakis?

Czego nie wiemy o Arrakis?

Osoby, które dopiero poznają świat fantasy mają sporo książek do nadrobienia. Na przestrzeni lat pokazało się wiele wspaniałych lektur, które odnoszą się do szeroko pojętej fantastyki. Tak naprawdę na przestrzeni tych lat na rynku ukazało się kilka znaczących powieści, sag, które każdy fan powinien znać. Zalicza się do nich chociażby “Wiedźmin” naszego autora – Andrzeja Sapkowskiego. Geralt z Rivii to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci, która jest znana na całym świecie, nie tylko w naszym kraju. Zanim jednak nastał czas Sapkowskiego bardzo dużo mówiło się i mówi się nadal o Franku Herbercie, który w spadku pozostawił czytelnikom wspaniałe dziedzictwo. Mowa tutaj o serii “Diuna“, którą koniecznie trzeba znać, jeżeli chce się być fanem fantasy. Dzisiaj to jedne z absolutnych must have, ponieważ wielu późniejszych autorów wzorowało się na dokonaniach Herberta. Dzieło swojego ojca postanowił kontynuować Brian Herbert i Kevin Anderson, którzy pisali dalsze tomy oraz w niektórych tomach postarali się o wyjaśnienie pobocznych wątków, jakich nie zdążył wyjaśnić sam Frank Herbert.

“Czerwie Diuny”

To dzieło B.Herberta i K.Andersona. Tym razem zbliża się wielki konflikt, a w żeńskim zgromadzeniu dzieje się bardzo dużo. Matka Dowodząca Murbella, która stoi na jego czele chce doprowadzić do mobilizacji ludzi. Ich zadaniem będzie walka o życie, o przetrwanie. Ale nie tylko to kobieta będzie miała na głowie. Coś złego na dodatek dzieje się w jej żeńskim zgromadzeniu i musi ona opanować całą sprawę, żeby nic nie wydostało się na wierzch. W innym wypadku jej pozycja, jako osoby dowodzącej może być mocno zachwiana. Do tego dochodzi jeszcze ze strony maskaradników. Tak w tej książce dzieje się bardzo dużo, a to nie wszystko na co mogą liczyć złaknieni wiedzy czytelnicy serii “Diuna” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/diuna).

“Paul z Diuny”

Dwóch autorów w znaczny sposób postanowiło rozwinąć wątek Paula Artydy. Wszystko to co działo się z bohaterem pomiędzy 1 a 2 tomem. Padyszacha Imperatora Szaddama IV został pokonany w słynnej bitwie pod Arrakin. Od tego momentu to Paul zasiada na tronie i rządzi nie tylko Diuną, ale również całym wszechświatem. Niech nikt nie myśli, że od tej pory wszystko idzie tak pięknie i ze spokojem. Jest wręcz przeciwnie, o czym właśnie wszyscy przekonają się dzięki tej książce. Wiele krwi przelanych, śmierć poddanych i niewinnych i wiele więcej – autorzy postarali się o dobre rozwinięcie akcji, jak również wyjaśnienie wielu historii związanych z Paulem.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com
Share